REVE D MC-1 . Część 1
REVE D MC-1 . Część 1

REVE D MC-1  - recenzja. Część 1

 

Długo czekamy na podwozie od REVE-D i mimo wielu zapowiedzi doczekać się nie możemy. Będzie to ich pierwsze podwozie więc zapewne mimo doświadczeń wyniesionych z pracy w YOKOMO borykają się z "okolicznościami nieprzewidzianymi". Póki co pojawiła się konwersja do YD2 nazwana MC-1.

Konwersja ta występuje w dwóch wersjach różniących się od siebie rodzajem układu skrętu,belka lub slide rack.

Zaraz po tym jak konwersje trafiły do sprzedaży okazało się że mimo starań nie udało się uniknąć błędu i płyta silnika pozwala na montaż tylko silników REVE-D  i innych posiadających rozstaw otworów montażowych  25,4 mm. Chłopaki jednak szybko zareagowały i poprawioną wersję płyty silnika na swój koszt roześlą do wszystkich klientów.

Ponieważ ta konwersja to "prawie podwozie", a jak do tego zestawimy części REVE-D, które mamy już w sprzedaży postanowiliśmy złożyć  "prawie podwozie".

Założenie jakie przyjęliśmy to użyć tak dużo części REVE-D jak to będzie możliwe.

Na warsztat trafiła wersja dedykowana do slide racka.

https://fckit.pl/pl/p/REVE-D-MC-1-Slide-Rack-Spec-Conversion-Kit-for-Yokomo-YD-2-series/2368

 

 

 

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka.

1. Skromna instrukcja.

2. Płyty carbonowe użyte przez REVE - PIĘKNE. W żadnym VIPie od wiadomej firmy czy SX3 takich nie zobaczycie.

3. Wykonanie 6+, od najprostszej śrubki poprzez aluminiowe elementy na żłobieniach pod kable w płycie. Warte każdej złotówki. Oczywiście niektórym cena 1500 zł za konwersje wyda się wysoką, ale jak spojrzy się na podobne produkty i ich cenę, a do tego zestawi się bardzo wysoką jakość wykonania wysokość ceny nie jest już tak ważna. :)

 

 

Zgodnie z instrukcją zaczęliśmy od mocowania pakietu, wiele elementów, bardzo dopracowane, jednak okazało się, że pasują tylko cienkie short packi od 20 mm w dól. Aby możliwe było włożenie pakietu wyższego należy dokupić dodatkowe elementy (podkładki) nr kat.  M1-0118S6 , które na dzień dzisiejszy jeszcze nie są dostępne w sprzedaży.

 

 

 

Następnie zabraliśmy się za przód czyli sliderack w tym wypadku ver. 2 od YOKOMO (nr kat. Y2-202SES)

https://fckit.pl/pl/p/YOKOMO-YD-2ES-series-Slide-Rack-Bulkhead-Set-Ver.2/2383

 

Kto składał ver.1, która była na wyposażeniu SX2, ten pamięta luzy i sposoby ich kasowani podkładkami wkładanymi pomiędzy łożyska.

W drugiej edycji YOKOMO pozbyło się tego problemu, luzy jak i odpowiednia pracę układu skrętu jesteśmy w stanie w prosty sposób ustawić 3 śrubami.

 

 

 

Niestey w oczekiwaniu na zębatki skrzyni i dyferencjał zmuszeni jesteśmy przerwać pracę :(

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl