
Rekomendowane ustawienie elektroniki od SAWNA pod RC DRIFT
Ostatnio coraz więcej zawodników RC DRIFT porzuca eksperymenty i wybiera sprawdzonego od lat w zawodach dywanowych i nie tylko producenta elektroniki jakim jest SANWA. Dwa najważniejsze argumenty przemawiające za takim wyborem pod względem funkcjonalności:
1. Możliwość zmiany ustawień całej elektroniki za naciśnięciem jednego guzika (SSL), niezauważalnie dla przeciwnika (tryb: GONIĘ/UCIEKAM). Oczywiście pozostali producenci również dają możliwość zmiany ustawień bezprzewodowo za pomocą np. telefonu. Jednak sami się przekonaliśmy że po pierwsze zajmuje to więcej czasu i nie da się tego zrobić niepostrzeżenie a po drugie w sytuacji gdy na torze znajduje się więcej modeli z podobnym modułem Wi-Fi połączenie się z regulatorem jest niemożliwe. Zaczyna działać dopiero po oddaleniu się na kilkanaście metrów wraz z modelem. SŁABE. Ponadto te moduły nie pozwalają na zdalną zmianę ustawień gyro poza jego czułością.
2. Prędkość reakcji pomiędzy aparaturą a odbiornikiem, dla reszty stawki jeszcze długo nieosiągalna. To z kolei przekłada się na dokładność prowadzenia modelu i szybkość jego reakcji na nasze zmiany położenia koła kierownicy i spustu gazu.
Niestety minusem dla niektórych jest mnogość ustawień i przez to ich skomplikowanie. Dlatego poniżej przedstawiamy rekomendowane przez SANWA ustawienia dla modelu RWD z silnikiem 10,5T. Rekomendowane ustawienia należy traktować jako wyjście do dopasowania ich pod swoje upodobania i warunki w jakich jeździmy.
Ustawienia regulatora SV-D2
Ustawienia serwa PGS-CL2 w zestawie z gyro SGS-02
Co ważne ustawienia regulatora SV-D2 można dokonać na 3 sposoby:
1. ręcznie za pomocą wbudowanego przycisku
2. za pomocą program boxa
3. lub zdalnie w czasie rzeczywistym za pomocą aparatury posiadającej system CODE10 (MT-44, M17)
Ustawienia serwa PGS-CL2 zmienimy za pomocą:
1. Program boxa Multi Setting Gear
2. wbudowanego boxa w aparaturę M17.
Gyro SGS-02 ustawimy za pomocą:
1. wbudowanego guzika
2. Program boxa Multi Setting Gear
3. lub zdalnie w czasie rzeczywistym za pomocą aparatury posiadającej system CODE10 (MT-44, M17)